Opublikowany przez: Kasia P. 2018-08-27 10:04:51
Autor zdjęcia/źródło: biurko, nauka, szkoła @ Zaprojektowane przez Freepik
Oczywiście biurko też jest ważne. Co w nim ważnego? Przede wszystkim to, że powinno być wygodne. Dziecko będzie przecież przed nim spędzać wiele godzin (jeśli jest pilne to dzień w dzień spędzać będzie przy nim tak dużo czasu). Dlatego właśnie powinno się zadbać o to, by:
No dobrze, ale nie samym biurkiem uczeń żyje. Niektóre dzieci wręcz mają nawyk chodzenia podczas uczenia się, albo leżenia w łóżku. Każde dziecko ma własne sposoby i niekoniecznie należy je negować. Jeśli coś dziecku pomaga się skupić to super, o co można więc zadbać?
Dzisiaj jest już niezbędna. Zwłaszcza dla tych uczniów, którzy wylegują się w łóżku. Po pierwsze komputer się mniej nagrzewa, a i książkę lepiej się czyta gdy leży ona na czymś stabilnym.
Na amerykańskich filmach dzieci mają swoje szafki w szkołach, które ozdabiają różnymi malunkami, zdjęciami itd. Taką szafkę tylko dla siebie, na swoje szkolne rzeczy powinno mieć każde dziecko. Szafka pozwala nie tylko trzymać rzeczy do szkoły w względnym porządku, lecz także daje dziecko pewien rodzaj prywatności.
Jest niezbędne! Bez odpowiedniego oświetlenia ani rusz. Wybierając lampkę pamiętaj aby światło było nie punktowe, ale rozproszone. Im starsze dziecko, tym bardziej jest to ważne, ponieważ starszaki zaczynają się też uczyć wieczorami.
Wiele dzieci jest wzrokowcami, dlatego warto gdzieś przy biurku przymocować dziecku np. tablicę korkową na której będzie wisieć plan lekcji, karteczki z datami sprawdzianów, zdjęcia z kolegami/koleżankami ze szkoły i wszystko czego dziecko zapragnie.
Dobrze jest kiedy dziecko ma swój ulubiony przedmiot. Nie musi mieć dobrych ocen ze wszystkiego, ale ważne jest by miało swoje zainteresowania. Staraj się je podkręcać. Jeśli dzieciak lubi geografię może w jego pokoju zawisnąć mapa lub stać globus. Dla biologów świetnym rozwiązaniem będą samodzielnie sadzone rośliny, czy (w wersji na dużą kieszeń) mikroskop dla dzieci. Pokój młodej polonistki powinny wypełnić ciekawe, młodzieżowe książki. Dzieci zainteresowane fizyką mogą stworzyć sobie małe laboratorium, a młodzi matematycy chętnie wejdą w posiadanie różnych przyborów od nowoczesnego kalkulatora począwszy.
Jak zawsze w rodzicielstwie liczy się zaangażowanie i pomysłowość. Pamiętaj, że nigdy nie należy wątpić w zdolności własnego dziecka. Nawet jeśli ma duże problemy w nauce, zawsze trzeba je wspierać i wspólnie poszukiwać różnych dróg rozwiązań. Z kolei gdy dziecko jest szkolnym orłem, warto nie zapominać o tym by tworzyło relacje z rówieśnikami i miało poza nauką swoją pasję. Stworzenie z dzieckiem odpowiedniej przestrzeni do nauki jest pierwszym krokiem ku temu, by uczeń mógł się rozwijać.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.